top of page

YAZ KAMPLARI BURSU

YazKamplarıb.png

10. Güler Legacy Yaz Kampı, 3-8 Temmuz tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi'nde!

Güler Legacy’nin kuruluş amaçlarından biri olarak, sporu ülkedeki her gencimize eşit şekilde ulaştırmayı arzulamaktayız. Bu doğrultuda, önceki kamplarımızda lisanslı olarak basketbol oynayan ve maddi imkanlardan dolayı kamp fırsatı yakalayamamış 342 genç sporcuyu, ülkemizdeki spor insanlarının önerileri ile kamplarımızda burslu olarak ağırladık.

 

Bu yılki kamplarımızda da ülkemizdeki genç sporculara bir fırsat sunmak için çağrıda bulunuyoruz!

 

11-18 yaş arasında, lisanslı olarak basketbol oynayan ve daha önce kamplarda yer alma fırsatı elde edememiş genç sporcuları, 10. Güler Legacy Yaz Kampları'nda tam burslu olarak yer almaları için bize önerebilirsiniz.

GÜLER LEGACY BURSU'NA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Güler Legacy Bursuna 11-18 yaş arası sporcular adına velisi veya velinin tayin ettiği 18 yaşın üstünde başka bir kişi başvurabilir.

 

Sporcumuzun değerlendirilmesi için aşağıda yer alan 3 şartı yerine getirmesi gerekmektedir.

  • 11-18 yaş arasında olmak

  • TBF tarafından verilmiş basketbol lisansına sahip olmak

  • Daha önce Güler Legacy Bursundan faydalanmamış olmak.

GÜLER LEGACY BURSU'NA NASIL BAŞVURABİLİRSİNİZ?

Başvuracak sporcunun öncelikle, aşağıda yer alan rehber videoda gösterilen drilleri tamamlaması ve videoya çekmesi gerekmektedir. Drillerin açıklaması videonun altında yer almaktadır. Sporcu çekimini tamamladıktan sonra, bu videoyu Youtube, Dailymotion vb. bir video sitesine yüklemelidir. Videoyu izlememiz için gizlilik ayarının "Herkese Açık" şekilde ayarlanması çok önemlidir.

Rehber Video

Drill Açıklamaları

1. Drill

Başlangıç: Dip köşeden potaya doğru dribbling ile başlanır ve turnike atılır. Turnikenin kaçması durumunda tekrar başlangıç noktasına gidilerek pas alıp turnike atılır.

 

2- Turnike isabeti  sonrası sağ, orta ve sol noktalara yerleştirilen kukalardan ilkinin tepesine topsuz olarak çıkılıp, pası aldıktan sonra çembere doğru bir,iki dribbling ardından tekrar geri geri dribbling yapılır. Bu her kukada sıra sıra uygulanır.

 

3- Son kukanın tepe noktasına çıkılmasının ardından potaya doğru dribbling başlar ve turnike atılır. Turnike kaçarsa son kukanın başına gidilerek tekrar turnike atılır. İsabet olana kadar devam edilir.

 

4- Turnike sonrası ilk başlangıç noktasının tersindeki dip noktasına topsuz olarak gidilir ve pas aldıktan sonra potaya doğru dribbling başlar ve turnike atılır. İsabet olana kadar turnike atılmaya devam edilir.

 

5- Turnike sonrası bu sefer o taraftaki kukaya çıkılarak drille tersten devam edilir.

 

6- Son olarak Ribaund alındıktan sonra istenilen bölgeye çıkıp şut atılacaktır. Şut, isabet sağlanana kadar devam edecektir. İsabet ile birlikte drill sona erer.

2. Drill

Başlangıç: Dip köşeden, yarı saha köşesine doğru driplinge başlanır. İki adet kukada crossover fake yaptıktan sonra, yarı saha köşesinde yer alan kukada reverse yapılır.

2- Kukayı reverse ile döndükten sonra diğer yarı saha köşesine doğru driplinge devam edilir. Ortadaki iki kukadan ikincisine gelindiğinde, arkada kalan kukaya kadar bacak arası dripling ile geri geri gidilir. Arka kukaya gelindiğinde, yarı sahanın köşesindeki kukaya kadar dripling yapılır, kukaya gelindiğinde bacak arası yön değiştirme ile potaya dönülür.

3- Bacak arası yön değiştirme sonrası potaya doğru dribbling yapılırken üç sayı köşesine yerleştirilen kukada arkadan yön değiştirme yapılır ve yön değiştirme sonrası turnike atılır.

4- Son olarak turnike sonrası ribaund alındıktan sonra istenilen bölgeye çıkıp dripling üzeri şut atılacaktır. Şut, isabet sağlanana kadar devam edecektir. İsabet ile birlikte drill sona erer.

Başvuracak sporcu, drill videolarını tamamladıktan sonra basketbolun kendisi için ne anlama geldiğini, basketbol oynamanın kendisine ne hissettirdiğini ve Güler Legacy Yaz Kamplarında bulunmanın kendisi için ne ifade ettiğini anlatan, 1 dakikayı aşmayan bir konuşmasını videoya çekecek ve yine Youtube, Dailymotion vb. gibi video paylaşım sitelerine yüklecektir. Bu videoda sporcumuzun düşüncelerini kendi cümleleri ile ifade etmesine önem verdiğimizi belirtmek isteriz. 

Bu iki videoyu tamamladıktan sonra, videoların linkleri hazırlanacak ve aşağıda yer alan başvuru fotmunda istenen kısımlara eklenecektir. Başvuru formunu eksiksiz dolduran ve video linklerini uygun şekilde ayarlayan tüm aday sporcular değerlendirmeye alınacaktır.

GÜLER LEGACY BURSU'NA NELER DAHİLDİR?

  •  Bursa hak kazanan sporcumuzun konaklama, kamp ekipmanları (kamp tişörtü, kamp forması, kamp şortu ve kamp çantası) ve günde 3 öğün yemek ücreti Güler Legacy Bursu'na dahildir.

  • Bursa hak kazanan sporcumuz İstanbul dışında ise ulaşımı (gidiş-dönüş uçak/otobüs bileti ve havaalanı/otogar-kampüs transferi) Güler Legacy Bursu'na dahildir.

  • Bursa hak kazanan sporcumuzun kamp sürecinde kampüs içerisinde yapacağı kişisel harcamalar bursa dahil değildir.

TÜM ADAY SPORCULARA BAŞARILAR DİLERİZ!

bottom of page